Havuz Nem Alma Santralleri

Havuz Nem Alma Santralleri

Kapalı yüzme havuzlarında nem, sıcaklık ve havuz kimyasalları farklı bileşikler oluşturarak nefes almamızı imkânsız hale getirir. Özellikle kapalı alanlardaki nem ve sıcaklık, havadaki oksijenin azalmasına zararlı gazların artmasına neden olur.

Havuz tipi nem alma santralleri havadaki bağıl nem miktarını kabul edilir makul seviyelere indirmeye yarar.

Bağıl nemin uzun sürelerle %60’ın üzerinde olduğu durumlarda binanın bileşenleri üzerinde zarar verici etkilere yol açar. Havuz suyundan buharlaşan klor gazı yoğuşan su ile birleştiğinde aşındırıcı bir kimyasal olan hidroklorik asite dönüşerek binanın beton, çelik ve ahşap bölümlerinde korozyon ve yıpranmaya neden olur.

Yüksek nem, insan sağlığına zararlı bakteri ve mantarların gelişmesine neden olur. Nemin %50-%60 aralığında tutulması mikro organizmaların sayı ve etkinliklerini oldukça azaltmaktadır.

Üstün Performans İçin Benzersiz Özellikler

Tek Fan Sistemi
BES Havuz nem alma santralleri özel mühendislik çözümü sayesinde, iki fan kullanan klasik santrallerin yaptığı işi tek fan kullanarak gerçekleştirmektedir. Bu olağanüstü mühendislik çözümü il klasik santrallere göre fanlarda %50-70 arasında enerji tasarufu sağlamaktadır.

Tek Basınç Devresi
BES Havuz Nem Alma santrallerinde tek fan kullanıldığından sistemde tek basınç devresi oluşmaktadır. Bu sayede istenmeyen basınç kayıplarının önüne geçilmektedir. Basınç kayıplarının minimize edilmesi ile nem alma santrali çok stabil ve çok verimli bir şekilde çalışabilmektedir.

A +7 Enerji Tasarrufu A +7
BES Havuz nem alma santrallerinde tek fan ve tek basınç devresinin olması, santral içerisinde avantajlı bir çok yeniliğin yapılmasına imkan vermektedir. Fan’dan elde edilen enerji tasarrufunun yanında diğer yenilikçi çözümler beraber değerlendirildiğinde; BES Havuz Nem Alma santralleri %61’e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Enerji maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı, siteler ve havuzlu fitness salonlarının çoğu zaman havuzu kapattığı düşünüldüğünde, BES Havuz Nem Alma santrallerinin değeri bir kat daha anlaşılacaktır.

Çift Etkili Isı Geri Kazanım Sistemi
BES’te tek fan ve tek basınç devresinden dolayı Isı Geri Kazanımdaki tüm basınç kayıpları sıfırdır. Bu avantajdan dolayı iki adet Isı Geri Kazanımı seri bağlayarak verimi teorik olarak %99’a kadar çıkartmak mümkündür. İdeal ve uygulanabilir verim %80 - %93 arasıdır. 1. Isı geri kazanım klasik sistemlerde de bulunan plakalı sistemdir. 2. Isı geri kazanım sistemi patentli bize ait olan, kanal kanal içindeki ısı geri kazanım sistemidir. Virüs güvenlik sisteminden dolayı Isı geri kazanım sisteminde mikroorganizma oluşması mümkün değildir.

Projenizi gönderin, Teklif hazırlayalım

Konfor, hijyenik, ısı geri kazanımlı, paket tip klima santralleri veya diğer ürünlerimiz ile ilgili, proje dosyalarınızı göndererek fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.