Konfor Klima Santralleri

Konfor Klima Santralleri

BES konfor klima santralleri, varolan mühendisliğin yeniden yorumlanması sonucu karmaşık olan klima sisteminin basit ve verimli hale getirilmiş halidir. Cihazın basit olması enerji tasarrufunun yanında çok daha stabil olmasını sağlamıştır. BES konfor klima sisteminde tek fan kullanıldığından tek basınç devresi vardır. Bundan dolayı ısı geri kazanım cihazlarındaki basınç kayıpları hesaba katılmaz. Bundan dolayı benzer cihazlara göre yaklaşık %50 daha az basınç kayıplarıyla aynı işi yapar.

Normal sistemlerde bir fanın güce dönüşen verimi %65 seviyelerinde iken aynı işi yapmak için kullanılan 2.fan toplamda %35 daha fazla enerji tüketmektedir. Standart klima sistemlerinde ki fanın toplam iş verimi 0,65 X 0,65 = 0,42 iken bu verim BES’te 0,65 tir. Sadece bu oran farkı bile BES’in diğer sistemlere göre %40’ın üzerinde verimli olduğunu göstermektedir.

Klasik sistemde 1500 Pa basınçlık bir sistemde aynı iş 750 - 900 Pa basınç ile yapabilmektedir. Toplamda fandan kaynaklı enerji tasarrufu %50-70 arasında değişirken tek fanın daha verimli olduğu gözükmektedir. Bu kazanç otomasyon yazılımıyla birlikte etkin bir çözüme ulaştırıldığında %40 a kadar ısıtma / soğutma enerji tasarrufu sağladığı ispatlanmıştır. Sistemin tamamında ise en az %40 dan başlayan verimlilik %61 e kadar ulaşmaktadır.

Trabzon , Ordu, Giresun , Gümüşhane , Bayburt daha doğrusu tüm illerimizde Konfor Klima Santralleri kurmaktayız. Fiyat teklifi ve daha ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.

Projenizi gönderin, Teklif hazırlayalım

Konfor, hijyenik, ısı geri kazanımlı, paket tip klima santralleri veya diğer ürünlerimiz ile ilgili, proje dosyalarınızı göndererek fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.