Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali

Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali

Isı geri kazanımlı klima santrallerinde, dışarıya atılan egzost havası ile santrale alınan taze hava arasında etkin bir ısı transferi sağlanarak % 65’e varan verimlerle enerji kazanımı yapılır.

Cihazın İç Yapısı

Cihaz içerisinde, isteğe bağlı olarak ısıtma soğutma bataryası ya da dx batarya bulunur. Fan olarak ise plug tipi bir adet kendinde motorlu aspiratör ve bir adet kendinden motorlu vantilatör bulunmaktadır. Bu fanlar bilgisayar programları sayesinde her cihaz kapasitesine göre özel olarak belirlenir ve en yüksek verimlilikle çalışmaları sağlanır. Bu sayede ses desibeli daha az, motorlar daha küçüktür. Fanlar balanslanmış, aerodinamiği hesaplanmış, vibrasyon dengeleyici yay takozlar kullanılmıştır. Fan ağızlarına titreşim engelleyici kollektörler takılmıştır. Fanlar yüksek veriml seçildiğinden fanın çalışma ömrü maksimum süre dayanabilmektedir. Ömrü maksimum süre dayanabilmektedir.

Isı geri kazanım cihazı plaka tipidir. Cihazın verimliliği ısıtmada % 55 - % 65, soğutmada % 45 - % 55’tir.

Hava giriş ve çıkışlarında alüminyum malzemeden kendi imalatımız olan damperler yer alır. İstendiğinde damper açıları otomasyon sistemi yardımıyla ayarlanarak % 0 - % 100’e kadar cihaza taze hava sağlar.

Bunun yanında filtre olaraksa G4 tipi filtre kullanılmaktadır.

Cihazın Dış Yapısı

Cihazın gövde yapısı eloksallı alüminyum profil karkaslıdır. Profiller köşe kısımlarından özel üretim plastik birleşim malzemeleriyle birleştirilir. Dış gövdeyi oluşturan paneller çift cıdarlı olup özel olarak epoksi boya ile boyanmıştır. Gövdenin dış tarafı galvaniz, iç tarafı ise isteğe göre galvaniz veya kromdan yapılmaktadır. Gövdenin ara dolgu malzemesi olarak poliüretan veya taş yünü kullanılır.

Trabzon , Ordu, Giresun , Gümüşhane , Bayburt daha doğrusu tüm illerimizde Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali Sistemleri kurmaktayız. Fiyat teklifi ve daha ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.

Projenizi gönderin, Teklif hazırlayalım

Konfor, hijyenik, ısı geri kazanımlı, paket tip klima santralleri veya diğer ürünlerimiz ile ilgili, proje dosyalarınızı göndererek fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.