Ameliyathane Havalandırma ve Hijyen Sistemleri

Ameliyathane Havalandırma ve Hijyen Sistemleri

Çift Bölgeli Klima Sistemi

Standart klimalı ameliyathanelerde tüm mahale aynı sıcaklıkta ve aynı basınçta tek tip hava gönderilir. Bu operasyon yapılan hasta için gereklidir ancak ameliyatı yapan personelde bazı olumsuzluklar meydana getirir. Özellikle yaz ayları ameliyathanelerin aşırı soğuk olmasından dolayı personelde, klima çarpması, boyun tutulması ve buna bağlı hastalıklara neden olmaktadır. Çift bölgeli klima sistemi ile ameliyathanelerde bu ve benzeri sorunları aşacak, içersinde bir çok yenilik olan daha konforlu yeni bir teknoloji sunuyoruz.

A +7 Enerji Tasarrufu

BES Klima santralinin eşsiz tasarımı sayesinde diğer santrallerin aksine tek fan kullanılır. Bu sisteme diğer destekleyici aktörlerin de eklenmesi ile A+7’ye varan enerji tasarrufu elde edilir. Sistem, tek fan tek basınç devresine sahip olduğundan dolayı benzer cihazlara göre yaklaşık %50 daha az basınç kayıplarıyla aynı işi yapar. Bir fanın güce dönüşen verimi %60-65 seviyelerindeyken aynı işi yapmak için kullanılan 2.fan toplamda %35 daha fazla enerji tüketmektedir. İki fanın toplam iş verimi 0,65X0,65=0,42 iken BES te 0,65 tir. Sadece bu oran farkı %50’nin üzerindedir. Isı geri kazanım ve filitrelerdeki basınç kaybı sıfır kabul edildiğinden dolayı 600 pa ilave kazanç sağlanır. Toplam verimlilik diğer seçeneklere göre %40 ile %70 arası daha az enerji tüketir.

Çift Bölge Isılı Klima Sistemi

Standart klima santrallerinde tüm mahale aynı sıcaklıkta hava gönderilir. Bu sistemde ise; ameliyat masasına farklı sıcaklıkta hava üflenirken, ameliyat masasının dışına ise klima konforunda hava üflenmektedir. Böylece hasta üzerinde hiçbir olumsuz etki oluşturmadan personelin daha verimli çalışması sağlanır. İsteğe bağlı olarak, iki bölge arasında sıcaklık farkı 4-6 0C arasında değiştirilebilmektedir.

Çift Bölge Basınçlı Klima Sistemi

Bu özellik sayesinde mahale iki farklı debide hava üflenmektedir. Hasta üzerine üflenen 1.Bölgedeki havanın debisi ve basıncı, personele üflenen 2.Bölgedeki havanın debisi ve basıncından büyüktür. Bu farktan dolayı ameliyat masası üzerinden dışarıya doğru bir hava basıncı ve bariyeri oluşur. Bu bariyer sayesinde, personel üzerinden hastaya gelebilecek ve zarar verebilecek partikül ve mikroorganizmalar dışarıya doğru itilir ve hastanın üzerine gelmesi engellenir.

Trabzon , Ordu, Giresun , Gümüşhane , Bayburt daha doğrusu tüm illerimizde Ameliyathane Havalandırma ve Hijyen Sistemleri kurmaktayız. Fiyat teklifi ve daha ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.

Projenizi gönderin, Teklif hazırlayalım

Konfor, hijyenik, ısı geri kazanımlı, paket tip klima santralleri veya diğer ürünlerimiz ile ilgili, proje dosyalarınızı göndererek fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.